Historie

Na počátku naší party je motorkář "Jarda", který jezdí s "Kloboukem" a pár kamarády již několik let.
V roce 2007 se seznamují s "Pepínem". Následuje několik společných výletů, při kterých se seznamují s "Kissákem" a "Láďou" a společně přemýšlejí o založení Chopper Party. Časem se přidává "Patrik" a "David". Na konci roku 2007 je v naší partě 10 členů.
Začátkem roku 2008 se domlouváme na pravidelných schůzích a vybírání měsíčních příspěvků, ze kterých se pořizují trička a nášivky s novým logem Riders Jablonec. Parta v roce 2008 společně absolvuje několik motosrazů a delších vyjížděk, jako je třeba Morava Tour (2008, 2009, 2010?). Dále pořádají společné akce mimo sezonu jako je bowling, šipky, ping pong.
Po společně stráveném silvetru se začíná uvažovat o založení a zaregistrování se jako motoklub. Nicméně většina je zatím proti.
Následuje rok 2009, kde se účastníme mnoha vydařených akcí a motosrazů. Na podzim pořádáme první mejdan pro ostatní motorkáře k ukončení sezony, který se nám díky kapele, soutěžím a dobré zábavě vydařil.
Na nový rok 2010 se volí prezident motoklubu, Přibírají se zatím poslední dva členové a 28.1.2010 jsme oficiálně zaregistrováni na MVČR jako motoklub Riders Jablonec. V tomto roce jsme začali seznamovat s kluby v naší vlasti a sbírat zkušenosti s fungováním moto klubů. 

2011
Další rok uběhl a my jsme konečně začali budovat klubovnu. To bohužel mělo za následek odchod několika členů z řad klubu.
Na začátku sezony 2011 jsme se rozhodli rozšířit název a znak klubu a tím učinit další krok ke klubové scéně ČR.

2012
Další rok je za námi. Pojezdili jsem jak nám zdraví a peníze umožnili a rok jsem ukončil s rozšířením členské základny o tři členy. Krom motorek jsme se začali pravidelně účastnit závodu dračích lodí na Jablonecké přehradě. V červnu se nám podařilo i vyhrát naší kategorii.
2013

Tak a je tu další rok. Zase jsme něco málo najezdily a něco málo vypily. Tento rok nás i opustilo pár členů, ovšem i pár přibylo. V tuto chvíli má klub 8 členů a 1 čekatele.

2014

A jsme zas o rok starší. Klub oslavil 7. výročí a jsme o jednoho člena a jednoho čekatele silnější. Tento rok jsme na čísle 9 členů a 1 čekatel. 

2015

A další rok je za náma, už tomu je 8 let. Tento rok byl jak klesající tak stoupající, klub má na kontě 7 členů, 2 Prospect a 2 Hangaround. 

Tak rok 2016 zase skončil a my se připravujeme na 10. výročí našeho klubu. Klub na na kontě 7 členů, 2 Prospect a 1 Hangaround